30

31

Tenis stołowy po raz czwarty
08/02/2018

Zainaugurowano czwartą edycję Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Powiatowego Parku Rozwoju Michała Roehlicha. W pierwszym z cyklu dziesięciu rozgrywek wystartowało 75 zawodników. Część z nich przyjechała z daleka. Niektórzy aż spod Pilzna.

Turniej zyskał sobie popularność w środowisku miłośników tenisa stołowego głównie za sprawą formuły. Zakłada ona system rund dobieranych, gdzie każda runda składa się z 4 setów (każdy wygrany set stanowi 1 punkt). Pierwsza runda dobierana jest losowo, kolejne na podstawie sumy zdobytych punktów w poprzednich rundach.
Rozgrywki prowadzone są w dwóch kategoriach: 2003 i młodsi oraz 2002 i starsi.

W pierwszej triumfował Hubert Miękina z kompletem 18 punktów. Drugie miejsce zajął Hubert Paszek (17 pkt), trzecie Karol Strojek (14 pkt.). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Magdalena Stachura (14 pkt. Kolejne lokaty przypadły: Izabeli Perz (12 pkt) oraz Natalii Tulei (10 pkt).

W grupie seniorów zwyciężył Marek Nowicki (17 pkt). Tuż za nim, z różnicą jednego punktu uplasował się Krzysztof Sobczak (16 pkt) oraz Adam Gdula (15 pkt). W klasyfikacji kobiet najwięcej punktów zgromadziła Ewelina Piotrowska (12 pkt). Kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Cieślik (7 pkt) oraz Magdalena Stachura (5 pkt).

Kolejny turniej w niedzielę, 11 marca 2018 roku. Rozpocznie go młodzież o godzinie 9.00, natomiast seniorzy zaczną grę o 11.00.