KINO KAMPUS

repertuar prezentujemy na nowej stronie

więcej

Bawić się nauką to nasza dewiza

Kuźnia Wiedzy pełna pomysłów

więcej

Warsztaty kulinarne dla dzieci

dyniowe przysmaki

więcej

II Turniej Tańca o puchar Starosty Wielickiego

21 października godz. 10.00

więcej

zaproszenie na turniej

więcej

Gala z „Perłami powiatu”

- Można o nich mówić różnie… i co ciekawe, każde z tych określeń będzie właściwe. Dla nas są perłami, bo tak jak te szlachetne kamienie, są wyjątkowi i niepowtarzalni – powiedział starosta wielicki Jacek Juszkiewicz podczas gali wręczenia nagrody Perła Powiatu Wielickiego.

więcej

Bądź następny 2017

242 zawodników, 24 zespoły, 96 meczy, 372 bramki i aż 1764 minuty spędzone na boisku – tak w największym skrócie można podsumować drugą edycję Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłkarskiego „Bądź Następny”. Kampus Wielicki był jednym z trzech miejsc, w którym rozgrywano mecze.

więcej

W krainie baśni

Na tę chwilę sala audytoryjna Kampusu Wielickiego zamieniła się nie do poznania. Wszystko za sprawą przedstawienia „Baśnie braci Grimm” w wykonaniu Teatru Współczesnego. Na scenie pojawiały się cudowne postacie z bajek, na widowni ponad 700 osobowa publiczność śledząca z zapartym tchem ich losy.

więcej
 

Kuchnia Bliskiego Wschodu

Pita, kebab i banan - to podstawowe elementy, które złożyły się na menu warsztatów kulinarnych dla dzieci. Tym razem najmłodsi zmierzyli się z kuchnią Bliskiego Wschodu.

więcej

Sztuka dla najmłodszych

Spektakle Katolickiego Teatru Edukacji bawią i uczą. Tym razem według znanej anegdoty o Hansie Christianie, gdy przyszły baśniopisarz był jeszcze małym dzieckiem.

więcej

WOŚP na sportowo

Ponad 300 małych zawodników wzięło udział w turnieju piłki nożnej rozegranym tradycyjnie już w Kampusie Wielickim z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rywalizacji sportowej przyświecał szczytny cel, jakim była zbiórka pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

więcej
 

20-lecie Cameraty

Mają na swoim koncie ponad 500 koncertów, w repertuarze ponad 250 utworów w różnych językach, odwiedzili większość europejskich krajów. Połączyła ich zamiłowanie do śpiewu. To ono przesądziło, że 4 stycznia 2007 roku powstał Chór Mieszany „Camerata”. W tym roku świętuje 20.lecie działalności.

więcej

Sala sportowa w świątecznej odsłonie

Była już salą koncertową, widowiskową, teraz stała się bankietową. Mimo, że na co dzień jest salą gimnastyczną, potrafi ulec niecodziennej metamorfozie.

więcej

Świątecznie w kuchni

Jednym z wielu elementów związanych ze świętami Bożego Narodzenia jest dobra kuchnia. Wszystko za sprawą wigilii i serwowanych w jej trakcie potraw. Tradycja mówi o dwunastu. Wprawdzie uczestnicy warsztatów kulinarnych nie przygotowali ich w takiej ilości. Jednak te, które wyszły spod ich ręki były przyrządzone wybornie.

więcej
 
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kuźnia wiedzy