30

31

Puchary dla tenisistów
13/12/2017

Dobiegła końca trzecia edycja turnieju tenisa stołowego o Puchar Prezesa Powiatowego Parku Rozwoju Michała Roehlicha. O trofeum walczyło ponad 160 zawodników w cyklu 10 turniejowych spotkań. Turniej rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (szkoła podstawowa), młodzież i dorośli.

W pierwszej z nich wystartowało 16 dziewczynek i 36 chłopców. Najlepsza wśród dziewczyn okazała się Zuzanna Bezak ze Skawiny, która jako jedyna przekroczyła magiczną „setkę” i zgromadziła na swoim koncie 133 punkty. Kolejne miejsca przypadły koźmiczankom: Izabeli Perz (98 pkt.) i Magdalenie Stachurze (94 pkt). Na czwartym miejscu uplasowała się z 69 pkt Emilia Bajer.

W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Pieszczek (144 pkt). Sto punktów przekroczyli jeszcze: Hubert Miękina (128 pkt), Karol Strojek (125), Jakub Kwieciński (112), Krystian Gadzina (107), Bartłomiej Ptasznik (105 pkt).

O tytuł najlepszego tenisisty w kategorii młodzieżowej ubiegało się 16 zawodników. Trzech z nich zdobyło ponad sto punktów. Najwięcej, bo 141 uzyskał Mateusz Pęczek, któremu przypadło pierwsze miejsce. Kolejne zajęli: Kacper Krawczyk (105 pkt) i Jakub Mikrut (102 pkt).

Najliczniejszą kategorią okazała się grupa seniorów, w której wystartowało 110 tenisistów. Triumfował w niej Krzysztof Sobczak, który uzyskał 153 punkty. O 19 mniej zgromadził Artur Marchewka (134 pkt), który zajął drugie miejsce. Na trzecim uplasował się Paweł Lelek (126 pkt).

Puchary oraz nagrody zwycięzcom wręczył patronujący imprezie prezes Powiatowego Parku Rozwoju Michał Roehlich. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali ponadto pamiątkowe koszulki.

Kolejna edycja turnieju tenisa stołowego w Puchar Prezesa PPR rozpocznie się 4 lutego 2018 roku.