30

31

Bądź następny
18/02/2019

IV edycja turnieju Bądź Następny to największe jak do tej pory przedsięwzięcie sportowe Szkoły Futbolu Staniątki. Na zaproszenie organizatora odpowiedziało aż 40 klubów z całej Polski. W turnieju udział wzięło 521 zawodników, rozegrano 140 meczów, strzelono 682 bramki a wszystko to podczas 3360 minut gry. W Kampusie Wielickim rozgrywki toczyły się w Grupie Mistrzostwa Pucharu Narodów, a zwyciężyła drużyna Orliki Myślenice.

Dwudniowy turniej był rozgrywany równolegle na 5 obiektach sportowych na terenie trzech gmin: Niepołomice, Wieliczka i Kłaj.
W pierwszym dniu zespoły rywalizowały w 8 grupach po 5 zespołów systemem każdy z każdym. W drugim dniu odbyła się faza pucharowa, w której najlepsze zespoły z fazy grupowej zagrały o Puchar Mistrzostw Świata, zespoły które zajęły 2 miejsce rywalizowały o Puchar Mistrzostw Europy, zespoły z 3 miejsca walczyły o Puchar Mistrzostw Olimpijskich, drużyny, które zajęły 4 miejsca spotkały się w grupie Pucharu Narodów a zespoły z miejsca 5 w grupach zagrały o Puchar Polski.

Najlepszym zespołem turnieju został MKS Tarnovia Tarnów, który w finale pokonał AP Hutnik Kraków. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Krakusa Nowa Huta.
Najlepszym Strzelcem turnieju został Kacper Krauz z drużyny AP Bardomed Krosno, najlepszym Bramkarzem turnieju został wybrany Filip Dąbrowski z Tarnovii Tarnów, a nagroda za Najlepszego Zawodnika turnieju trafiła do Alana Kozioł z Krakusa Nowa Huta.

Uroczyste zakończenie turnieju tradycyjnie odbyło się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, podczas którego obecni byli przedstawiciele 3 Gmin Partnerskich, Powiatu Wielickiego, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Kraków i Podokręg Wieliczka a także przedstawiciele firm Partnerskich.

Wyniki poszczególnych grup:

Grupa Mistrzostw Świata (miejsca 1-8), rozgrywana na hali Niepołomice Jazy:
1 miejsce: MKS Tarnovia Tarnów
2 miejsce: AP Hutnik Kraków
3 miejsce: Krakus Nowa Huta

Grupa Mistrzostw Europy (miejsca 9-16), rozgrywana na hali Solne Miasto Wieliczka:
1 miejsce: Akademia Sandecja Nowy Sącz
2 miejsce: GKS Katowice
3 miejsce: Proszowianka Top Cars Proszowice

Grupa Mistrzostw Olimpijskich (miejsca 17-24), rozgrywana na hali LO Niepołomice:
1 miejsce: Polonia Kraków
2 miejsce: MUKS Mineralni Krynica Zdrój
3 miejsce: Garbarnia Kraków

Grupa Mistrzostwa Pucharu Narodów (miejsca 25-32), rozgrywana na hali Kampus Wielicki w Wieliczce:
1 miejsce: Orliki Myślenice
2 miejsce: AP Chemik Kędzierzyn Koźle
3 miejsce: Elita Brzesko

Grupa Mistrzostwa Pucharu Polski (miejsca 33-40), rozgrywana na hali przy ZS w Kłaju:
1 miejsce: PUKS Karol Wadowice
2 miejsce: Jadwiga Kraków
3 miejsce: Orzeł Piaski Wielkie

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w wsparcie finansowe projektu, a szczególnie panu Adamowi Kociołkowi Staroście Powiatu Wielickiego, panu Romanowi Ptakowi Burmistrzowi MiG Niepołomice, panu Arturowi Koziołowi Burmistrzowi MiG Wieliczka oraz panu Zbigniewowi Strączkowi Wójtowi Gminy Kłaj.

"Podziękowania również kieruje do pana Jana Widera, Podsekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, który objął honorowym patronatem nasz turniej. Dziękuję firmom partnerskim za ufundowanie nagród i poczęstunku a szczególnie firmie Pablosport, Coca-Cola, Trefl i Teekanne. Dziękuje wszystkim trenerom, zawodnikom oraz rodzicom za przyjęcie zaproszenia. Na koniec najbardziej chcę podziękować całemu zespołowi Szkoła Futbolu Staniątki oraz wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji IV edycji turnieju Bądź Następny ” - Turecki Krzysztof Dyrektor Operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki.