30

31

Puchar Prezesa dla tenisistów
28/01/2019

Zakończył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Powiatowego Parku Rozwoju. W dziesięciu rozgrywkach trwających od lutego ubiegłego roku do stycznia 2019 roku wystartowało ponad 200 zawodników. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody, pozostali uczestnicy pamiątkowe koszulki.

W turnieju wystartowało ponad 200 zawodników. Na liście startowej znaleźli się zawodnicy z powiatu wielickiego, tarnowskiego, krakowskiego. Cykl obejmował 10 turniejów rozgrywanych w systemie rund dobieranych, systemem szwajcarskim.

W kategorii młodzieżowej zwyciężył Hubert Miękina, wygrywając łącznie 169 setów, co średnio szacuje się na 14 godzin ciągłej gry.
Miejsce drugie wywalczył Jakub Kwieciński, a brązowy medal otrzymał Krystian Gadzina.
Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Natalia Tuleja wygrywając 126 setów. Mecz o drugie miejsce dziewczęta rozstrzygały dogrywką, którą ostatecznie z wynikiem 3:1 wygrała Magdalena Stachura z Agatą Oczkoś.

W grupie seniorów bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Dźwig z 153 punktami, przed Arturem Marchewką - 140 pkt. i Markiem Stoszko - 136 wygranych setów. W kategorii kobiet najwięcej punktów zgromadziła Ewelina Piotrowska.

Nagrody zwycięzcom wręczył prezes zarządu Powiatowego Parku Rozwoju Robert Gabryś, który zaprosił zawodników na kolejną już, piątą edycję turnieju w niedzielę, 24 lutego 2019 roku. Początek o godzinie 9.00 (dzieci i młodzież), o godzinie 11.00 dorośli. Zapisy pół godziny przed rozpoczęciem turnieju.