30

31

Lider jest jeden
27/02/2017

Tomasz Zimnicki z UKS Magnum Koźmice Wielkie zwyciężył w drugim Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Powiatowego Parku Rozwoju Michała Roehlicha. Drugie miejsce zajął Artur Marchewka, trzecie Rafał Bruzda.

Rozgrywki składały się z dziesięciu turniejów. W klasyfikacji generalnej po dziewiątym znalazła się medalowa trójka i wiadomo było, że to w jej gronie dokona się rozstrzygnięcie. O ile Tomasz Zimnicki (285 pkt) miał na tyle dużą przewagę punktową, że nie musiał obawiać się o pozycję lidera, o tyle do końca nie było wiadomo, w jakiej kolejności staną na podium Rafał Bruzda i Artur Marchewka.

Ostatecznie dziesiąty turniej okazał się lepszy dla Artura Marchewki (264 pkt), który zaledwie dwoma punktami wyprzedził Rafała Bruzdę (262 pkt) i zajął drugie miejsce.

Magiczne 200 punktów przekroczył jeszcze Dariusz Bochenek (235 pkt). Pawłowi Lelkowi, który zajął piąte miejsce (199 pkt) zabrakło do nich zaledwie jednego punktu.

Nagrody zwycięzcom wręczył prezes zarządu Powiatowego Parku Rozwoju Michał Roehlich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.

W turnieju wystartowało 95 zawodników w kategorii 2001 i starsi. Na liście startowej znaleźli się zawodnicy z powiatu wielickiego, tarnowskiego, Krakowa, nawet Ukrainy. W ich gronie pojawiły się jedynie 2 kobiety. Cykl obejmował 10 turniejów rozgrywanych w systemie grupowo-pucharowym.

W niedzielę, 19 marca rozpocznie się trzecia edycja turnieju, do której zapraszamy również dzieci i młodzież. Początek o godzinie 9.00 (zapisy pół godziny wcześniej). Szczegóły wkrótce na naszej stronie www.