29

30

Złote Węże
06/10/2016

Koszykarze Snakes Ostrawa zwyciężyli w VI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki rocznika 2004. W finale pokonali zawodników UKS 7 Trefl Sopot. Na podium znalazła się jeszcze drużyna MOMS Tychy. Gospodarze turnieju, UKS Regis Wieliczka zakończyli zmagania na ósmym miejscu.

W imprezie uznawanej za nieformalne mistrzostwa Polski w roczniku 2004 wystartowało piętnaście drużyn. Reprezentowały one kluby: Snakes Ostrawa, UKS 7 Trefl Sopot, MOSM Tychy, UKS SP 27 Katowice, MKS Grójec, KS Sudety Jelenia Góra, Basketball Club Sieraków, UKS Regis Wieliczka, Kadra Lublin, BC Obra Kościan, AZS PWSZ Skierniewice, UKS Komorów, TS Wisła Kraków, Snakes Frydek Mistek, Polonia Warszawa. Łącznie na parkiecie spotkało się ponad 250 zawodników.

Goszczący po raz drugi w turnieju koszykarze Snakes Ostrawa triumfowali w klasyfikacji zespołowej oraz indywidulanej. MVP zawodów został Jan Leibner, który otwierał również listę TOP 10 najlepszych strzelców ze 105 punktami. W tym gronie znalazł się również Aleksander Busz z UKS Regis Wieliczka, który zgromadził ich 81.

Snakes zdominowały również grono 5 All Stars. Tutaj najlepszy był Navratil Beniamin. Gwiazdami turnieju zostali także: Olgierd Kobiak (UKS 7 Trefl Sopot), Krzysztof Machała (MOSM Tychy), Karol Łebek (UKS SP 27 Katowice) oraz Dominik Stasiak (MKS Grójec).

Wszystkie mecze rozegrano w hali sportowej Kampusu Wielickiego, który był jednocześnie bazą noclegową i gastronomiczną dla uczestników turnieju.