29

30

Turniej dla wytrwałych
21/07/2016

W tych rozgrywkach nic nie było pewne. Od początku do końca o losach meczy na równi z umiejętnościami decydowała… temperatura. Upał sprawiał, że zawodnicy nie wytrzymywali kondycyjnie. Bo trudno grać, gdy z nieba leje się żar 34 stopniowy. Niby to za oknem, a jednak odczuwalne przy każdym ruchu, nie mówiąc o zmęczeniu spowodowanym kilkugodzinnym wysiłkiem.

Tak było podczas I Turnieju Badmintona o Puchar Prezesa Powiatowego Parku Rozwoju. Zmierzyli się w nim uczestnicy trenujący na co dzień tę dyscyplinę sportu w Kampusie Wielickim.

Zwyciężył Arkadiusz Głowacki, który w meczu finałowym pokonał Zbigniewa Kacprzaka. Trzecie miejsce zajął Łukasz Skrzypek, czwarte Wojciech Mazur. Na piątym miejscu uplasowała się Joanna Krzyżanowska, która okazała się najlepsza w kategorii kobiet. Nagrody medalistom wręczył Michał Roehlich, prezes spółki Powiatowy Park Rozwoju.

Badmintoniści nie odpuszczają w wakacje. W wakacyjne wtorki w Kampusie mogą zagrać całe rodziny (godz. 17.00-18.30). Z kolei dorośli mają do tego okazję w poniedziałki i środy o godzinie 20.30.

Trwa również nabór do sekcji dzieci w wieku 7-12 lat, szczegółowe informacje u trenera 606 824 326